субота, 16 липня 2016 р.

НОВИЙ КЕРІВНИК ПРОКУРАТУРИ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16 липня генерального прокурора Юрій Луценко представив колективу прокуратури Волинської області нового керівника, яким як і прогнозувала "Прокурорська правда" раніше став Максим Киричук. Нагадаємо, що до призначення на посаду прокурора Волині Киричук обіймав посаду старшого слідчого в особливо важливих справах відділу з розслідування злочинів, скоєних співробітниками прокуратури управління з розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки ГПУ. Його наступник на посаді прокурора Волинської області Дмитро Чепижак раніше був переведений на посаду заступника прокурора Кіровоградщини.

В ході представлення Киричука колективу прокуратури Волинської області, Луценко заявив про те, що в регіоні до останнього моменту йшли торги за призначення на посади керівних працівників наглядового відомства."Не хочу зачитувати всі факти, але мене вражає, невже не було зрозуміло ще місяць тому? Навіть в останні дні йдуть переговори, та й питають скільки коштують посади?", - розкрив корупційну таємницю процедури продажу посад в облпрокуратурі глава ГПУ, виступ якого транслював 112-Україна. 

Луценко дав Киричука місяць для проведення чисток у керівництві облпрокуратури, і конкретизував кому конкретно слід готуватися до звільнень. Зокрема, генпрокурор запропонував всім заступникам Киричука та керівникам місцевих прокуратур написати відповідні рапорти, і залишити "систему", якщо вони мають намір і далі займатися бізнес-схемами на своїх посадах.

Таким чином, на Волині в підвішеному стані знаходяться: 

- 1-й заступник прокурора Волинської області Ігор Мукан, що займає цю посаду з квітня 2015 року;

- заступник прокурора Волинської області Дмитро Марченко;

- заступник прокурора Волинської області Олександр Воробей, призначений на цю посаду у квітні 2016 року.

Крім того, Луценко зажадав звільнень за власним бажанням від прокурорів, які зайняли керівні пости після відкритого конкурсу. Зокрема, мова йде про 4 персон (з їх деклараціями можна ознайомитися в публікації "Прокурорської правди"):

- керівник Володимир-Волинської місцевої прокуратури Віталія Книш;

- керівник Маневицької місцевої прокуратури Олександр Мосійчук;

- керівник Ковельської місцевої прокуратури Олександр Бабенков;

- керівник Луцької місцевої прокуратури Олександр Шпотя;

Крім того, Луценко назвав одне потенційне ім'я "кадру", яка на його думку буде уособлювати початок "очищення" наглядового відомства регіону. Як пише Волинське агентство розслідувань, на посаду 1-го заступника Киричука глава ГПУ запропонував розглянути кандидатуру свого давнього ставленика Віктора Швидкого, який раніше тричі обіймав посаду керівника міліції Волині"За моїми даними, він має великий авторитет в області. Я думаю, він зможе це довести на відповідальній посаді", - презентував Швидкого генпрокурор. 

Відзначимо, що "авторитет" уродженця Днеропетровщины Швидкого за останнє десятиріччя що став дуже значущий для жителів Західної України, тільки зі знаком мінус. Вперше він був призначений на посаду керівника обласного МВС саме Луценко в серпні 2005 року і займав цей пост до січня 2007 року. У грудні 2007 року, одночасно з поверненням Луценка на посаду міністра внутрішніх справ Швидкий знову повертає собі крісло головного міліціонера Волині. Після того, як нинішнього генпрокурора засудили, його протеже сховався на пенсії, пообіцявши не повертатися на роботу в оганах правопорядку. Волинські ЗМІ жартували тоді, що в 2010 році Швидкий так сховався у своєму маєтку в "Царському селі" під Луцьком, що багато хто навіть підозрювали його від'їзд з країни.

Все змінилося для відставного міліціонера після Майдану. Так, саме Викторого Швидкого навесні 2014 року призначали на посаду керівника обласного МВС Волині. Але спокійно просидіти в кріслі гавного міліціонера області йому вдалося менше тижня - місцеві "активісти" зажадали звільнення ставленика Луценка, викотивши цілий список його корупційних діянь (серед яких кришування контрабанди, махінації з нерухомістю, продаж посад і устанволение "такси" в розмірі 100 тисяч доларів в місяць за невтручання в роботу тіньових схем на митниці).

Під тиском "активістів", які загрожували захопити задні обласного МВС, Швидкий 12 березня 2014 року написав рапорт про відставку, але до останнього намагався втриматися у жаданому кріслі керівника регіональної міліції.

Популярні публікації