субота, 16 липня 2016 р.

ЮРІЙ ЛУЦЕНКО ПРЕДСТАВИВ НОВОГО ПРОКУРОРА РІВНЕНЩИНИ

15 липня генеральний прокурор України Юрій Луценко представив нового прокурора Рівненської області, яким став Олег Соболь, який раніше обіймав посаду заступника прокурора Львівщини. Як писала "Прокурорська правда", Соболь виявився одним з двох замів облпрокурора Львова, який утримався на посаді після призначення на посаду регіонального законника "пана-рантьє" Юрія Квятковського в середині червня 2016 року. Саме його направив на "бурштинову" Рівненщину Луценка після зачистки колишнього керівництва облпрокуратури регіону на чолі з Анатолієм Ковальчуком.

"Більше ніколи прокуратура Рівненщини не буде кублом злочинців. Нема чому радіти і посміхатися, нібито у вас хороші показники. Це ганьба", - цитує звернення Луценка до колективу облпрокуратури ERVE.UA.

При цьому, як випливає з виступу глави ГПУ, чистка в наглядовому відомстві продовжиться і після приходу Соболя.Вже відомо, що генпрокурор вимагає від усіх керівників местнх прокуратур написати заяви про звільнення; у їх відношенні буде проведена перевірка. 

Таким чином, під загрозою "добровільно-примусових" відставок виявилися наступні 4 законника, які зайняли свої пости за підсумками конкурсного відбору в кінці 2015 року:

- керівник Дубенської місцевої прокуратури Василь Мартинюк;

- керівник Здолбунівської місцевої прокуратури Григорій Нижник;

- керівник Сарненської місцевої прокуратури Вадим Мелітопольський;

- керівник Рівненської місцевої прокуратури Володимир Самардак.

Що стосується персони новопризначеного облпрокурора Рівненщини, то вся його кар'єра була пов'язана з роботою в наглядовому відомстві регіонів Західної України. Починав свою кар'єру Соболь з рядовых посад у прокуратурі Львівщини, потім з 1996 по 1999 роки - обіймав посаду 1-го заступника прокурора Івано-Франківська. До початку "нульових" законник повернувся в рідний регіон, де більше 10 років пропрацював на керівних посадах в прокуратурі Дрогобича (8 років поспіль обіймав посаду Дрогобицького міжрайонного прокурора), а пізніше був переведений на місце 1-го заступника прокурра Львова. Події Евромайдана Соболь зустрів у кріслі Стрийського міжрайонного прокурора, де відзначився тим, що в період масових акцій протесту безуспішно намагався домогтися зняття прапора Євросоюзу, який вивісили на міськрадою місцеві "активісти". Втім, цей казус не позначилося на його подальшій кар'єрі - з квітня по серпень 2014 року Соболь обіймав посаду прокурора Львова, а потім був призначений на посаду заступника обласного прокурора регіону. 

Доходи

У 2015 році його сумарний дохід склав більше 341 тисяч гривень. Не забув відкласти прокурор і «на чорний день» - у банку у нього лежить 32 тисячі гривень. Доходи членів сім'ї прокурора також складалися із заробітної плати (понад 12 тисяч гривень) та інших доходів (майже 20 тисяч гривень).

Відзначимо, що в минулому році Соболь показав доходи набагато більше, ніж у 2014 році. Тоді його заробітна плата становила 191 тисячу гривень, і ще 76 тисяч він отримав з невказаних джерел. Ще за менші фінанси він працював у 2013-му: всього 160 тисяч гривень в якості заробітної плати і 75 тисяч «інших доходів».Власністю прокурор Рівненщини також не обділений. Серед його майна земельну ділянку на 650 м2, будинок 91 "квадрат" та квартира (72 м2). Ще одна невеличка квартира на 16 "квадратів" у власності його сім'ї. А ось автопарком Соболь похвалитися не може: згідно з декларацією, він їздить на старенькому ВАЗ 2106 1977 року випуску, в той час як члени його сім'ї - на Audi A6 1996 року.

Популярні публікації