пʼятниця, 13 травня 2016 р.

За результатами спецоперації по припиненню діяльності банди, яка викрадала та вбивала мешканців столиці з метою заволодіння їх майном, вилучені зброя, кошти, незаконна спецтехніка для стеження та величезна картотека з даними про громадян

У Генеральній прокуратурі відбувся брифінг за участі прокурора Генеральної прокуратури України Владислава Куценка та начальника Департаменту з розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності Генеральної прокуратури України Володимира Гуцуляка щодо викриття та припинення діяльності банди, члени якої, користуючись зв’язками із окремими співробітниками Головного управління Національної поліції у місті Києві, а також з нотаріусами, викрадали, тривалий час утримували, і при цьому наносили побої, мордували та вбивали мешканців столиці з метою заволодіння їх житлом. 

Так, за інформацією Владислава Куценка, 5 осіб затримано. Кримінальне провадження за вказаними фактами розслідується за ст. 257 (бандитизм), ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство з корисливих мотивів). 

Керівник департаменту Генеральної прокуратури, який здійснює розслідування вказаного кримінального провадження, повідомив про деталі операції. Він проінформував, що проведення вказаної операції стало можливим завдяки копіткій і наполегливій праці як співробітників підпорядкованого йому департаменту, так і управлінню внутрішньої безпеки Національної поліції України, а також оперативному супроводу відповідного підрозділу СБУ. 

За словами Володимира Гуцуляка, спільними зусиллями припинено діяльність фактично бандутворення, озброєного зброєю, члени якого упродовж 2014-2016 років підшуковували представників неблагополучних одиноких і соціально незахищених верств населення, яких викрадали, ізолювали в окремих приміщеннях, і шляхом побоїв, мордування, позбавлення їжі і води, підкупу та погроз змушували підписувати документи, за якими їх позбавляли майна. Також встановлено, що діяльність банди була пов’язана з функціонуванням офісу, який нібито надавав фінансові послуги. «Незахищені особи звертались туди за позиками і потрапляли таким чином фактично «в рабство» цих злочинних елементів», - уточнив він.

Також керівник департаменту Генпрокуратури зазначив, що серед затриманих вчора 5 осіб - 2 організатора і 3 безпосередніх виконавця вбивств. Таким чином, викрито та задокументовано один епізод вбивства з корисливих мотивів, вилучено речові докази, які доводять цей факт, попереджено вбивство ще однієї особи і фактично звільнено 5 заручників, які утримувалися учасниками цього злочинного угруповання. 

В ході операції проведено 53 санкціонованих обшуки на території міста Києва та Київської області. За їх результатами вилучено 5 одиниць зброї, щодо якої наразі проводяться заходи для проведення експертиз; вилучено кошти орієнтовно на суму у 100 тис дол США; особисті документи: копії та оригінали на майно громадян; зброю; наркотичні засоби; незаконну спецтехніку для негласного стеження за громадянами; та величезну картотеку даних про осіб, які були потенційними жертвами цього злочинного утворення. «Завдяки цьому попереджено чисельну кількість потенційних злочинів у майбутньому», - акцентував увагу керівник підрозділу Генеральної прокуратури.

Наразі підготовлено і завтра буде подано до суду клопотання про обрання затриманим запобіжного заходу у вигляді затримання, підготовлено клопотання про арешт їх майна, оскільки вказані злочини вчинені з корисливих мотивів. 

Прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко також наголосив, що робота на вказаному напрямку буде продовжуватись і закликав мешканців усіх регіонів України, хто може допомогти, звертатися до органів прокуратури і повідомляти про відомі їм факти щодо діяльності вказаної злочинної групи зокрема та подібних угруповань в інших регіонах України.

Популярні публікації