середа, 23 березня 2016 р.

Підписано договір про реалізацію інвестиційного проекту компанії Cargill в порту "Южний"

Підписано договір про реалізацію двох партнерських проектів між Адміністрацією морських портів України і компанією «МВ Карго» з будівництва зернового терміналу в морському порту «Южний». У рамках договору компанія «МВ Карго» виступає в ролі девелопера і бере на себе зобов'язання побудувати спеціалізований морський термінал з перевалки зернових вантажів і продуктів їх переробки, а також причал № 25 в акваторії морського порту «Южний». Пропускна спроможність першої черги будівництва терміналу складе до 5 млн. тонн, друга черга передбачає збільшення потужності ще на 2-4 млн. тонн.

Адміністрація морських портів, зі свого боку, забезпечить створення судноплавної операційної акваторії причалу № 25 і судноплавного підхідного каналу до причалу № 25 морського порту «Южний». Глибини в акваторії і на підхідному каналі будуть доведені до 16 метрів.

Орієнтовно сума інвестицій в будівництво зернового терміналу складе 104 млн. доларів США. На днопоглиблювальні роботи АМПУ направить близько 50 млн. доларів США. Техніко-економічне обґрунтування проекту створення перспективних глибин в акваторії морського порту «Южний» вже проходить узгодження в профільних міністерствах.

«Ключовою складовою договору для нас є пункт про зобов'язання компанії Cargill забезпечити завантаження терміналу необхідним обсягом зернових вантажів. Це яскравий приклад концепції закріплення вантажу за конкретним причалом морського порту, що створює зручні і зрозумілі умови державно-приватного партнерства»,— зазначив під час підписання договору Голова ДП «АМПУ» Андрій Амелін.

«За нашими розрахунками, в результаті реалізації проекту бюджети всіх рівнів отримають понад 300 мільйонів гривень у вигляді податкових відрахувань на рік. Крім того, буде створено близько 350 робочих місць»,— додав директор «МВ Карго» Олександр Примак.

Зерновий термінал компанії «МВ Карго» буде побудований до 1 вересня 2018 року. АМПУ в свою чергу зобов'язується завершити днопоглиблювальні роботи не пізніше 1 лютого 2018 року.

Таким чином, сторони виконали умови угоди, підписаної 24 лютого 2016 року з компанією Cargill в Кабінеті Міністрів України у присутності Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, Надзвичайного і Повноважного Посла США Джефрі Пайєта, Міністра інфраструктури Андрія Пивоварського, Міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка та Міністра фінансів Наталії Яресько.

Також нагадаємо, що 17 серпня 2015 року в Міністерстві інфраструктури був підписаний тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект у морському порту «Южний». Свої підписи під документом поставили генеральний директор компанії Каргілл-Україна Мартін Шульдт, голова ДП «АМПУ» Андрій Амелін і директор ТОВ «МВ Карго» Олександр Примак.

Підписаний документ засвідчував намір компанії Cargill придбати 51% перевантажувального терміналу, який стивідорна компанія «МВ Карго» побудує в порту «Южний».

24 лютого 2016 року компанія Cargill і компанія «МВ Карго» підписали угоду про будівництво нового зернового терміналу в порту «Южний».

Довідково
ТОВ «АТ Каргілл» — виступає інвестором проекту зернового терміналу в порту «Южний». Компанія є 100% дочірнім підприємством компанії Cargill Inc. найбільшої приватної продовольчої корпорації США. У 2015 році виручка компанії Cargill Inc. склала 120,4 млрд. доларів. Компанія має в своєму розпорядженні 66 офіси по всьому світу, а штат працівників становить близько 130 000 чоловік.
ТОВ «МВ Карго» — спеціально створена компанія для реалізації проекту зернового терміналу в порту «Южний». У власності компанії знаходяться причал № 25 в порту «Южний» і ділянки землі, на яких буде побудований термінал. Проект передбачає будівництво новітнього експортного терміналу в повній відповідності до стандартів американської компанії Cargill. Технічна потужність перевалки нового терміналу складе 5 млн. тонн зернових на рік, а сумарна потужність зберігання – 290 000 тонн.

Популярні публікації