четвер, 21 травня 2015 р.

Державна служба розслідувань має запрацювати як найшвидше - Микола Голомша

Приєднуюся до тих, хто задоволений сьогоднішнім рішенням Верховної Ради схвалити в першому читанні закон про створення Державної служби розслідувань, яка має перейняти у Генеральної прокуратури функцію досудового розслідування тяжких злочинів, у тому числі (і насамперед!) корупції. Перший, дуже важливий, крок зроблено.

Тим більше, що така мета – створення Державного бюро розслідувань – закладена у програмі нашої партії “Патріот”.

Разом з тим, вважаю, перемогу святкувати рано. Є, на жаль, у нас в Україні така ганебна практика, коли остаточне ухвалення закону, який у першому читанні народні депутати ухвалюють вимушено, під тиском суспільства, потім свідомо затягується усіма можливими і неможливими способами. Аж до того, щоб взагалі його не ухвалити. Наголошую: вкрай потрібний закон про Державне бюро розслідувань ЩЕ НЕ УХВАЛЕНИЙ. Ще не відомо, які поправки до законопроекту будуть запропоновані на друге читання, і чи не викривлять ці поправки прогресивну суть закону. Притримаємо свою радість, не будемо розслаблятися. Шампанське вип’ємо, коли новий закон почне діяти, а не лише, як сьогодні, збере 247 голосів «за» у першому читанні. Тому не будемо послаблювати громадський тиск на депутатів, пам’ятаймо, що противники закону навряд чи остаточно змирилися з поразкою.

Також хочу зауважити, що створення нових правоохоронних органів чи зміна їхніх функцій – це лише зміни у структурі цих органів. Їхнє завдання – ефективна протидія НАСЛІДКАМ корупції, а системна боротьба з корупцією – це усунення ПРИЧИН І УМОВ, що її породжують. Тож ми маємо боротися і за те, щоб ДБР запрацювало якнайшвидше, і за те, щоб роботи у нього було якнайменше.

Микола Голомша
Голова Політичної Партії “Патріот”

Популярні публікації