середа, 20 травня 2015 р.

Генеральна прокуратура повертає державі приміщення пам’ятки архітектури у центрі столиці

Генеральною прокуратурою України пред’явлено позови про визнання недійсними договорів про передачу у приватну власність приміщення Державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» загальною площею 1618 кв м. Органами прокуратури встановлено, що будівля по вул. Сагайдачного, 37 у місті Києві, розташована на території Державного історико - архітектурного заповідника «Стародавній Київ», є пам’яткою архітектури, яка включена до Державного реєстру пам’яток. Відтак, вказана будівля є об’єктом культурної спадщини, правовий режим та порядок використання якої регулюється Законом України «Про охорону культурної спадщини».

Водночас, як зазначив заступник Генерального прокурора Віталій Касько, Фондом державного майна України за погодженням з попереднім керівництвом Міністерства освіти і науки України у 2013 році це приміщення спочатку було передано у платне користування, а в подальшому й у власність комерційним структурам з грубими порушеннями вимог законодавства.

Зокрема виявлено, що вартість об’єкта культурної спадщини була суттєво занижена, що призвело до недоотримання державним бюджетом коштів за оренду та приватизацію цього приміщення.

Генеральною прокуратурою викрито незаконну оборудку з державним майном та вжито заходів представницького характеру з метою його повернення до державної власності.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Популярні публікації