вівторок, 19 травня 2015 р.

За клопотанням Генерального прокурора України Віктора Шокіна сім суддів відсторонені від посад

Вища кваліфікаційна комісія суддів України на засіданні 18 травня розглянула і задовольнила клопотання Генерального прокурора України Віктора Шокіна про відсторонення суддів господарського суду міста Києва, Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області, Суворовського районного суду міста Одеси, Біляївського районного суду Одеської області, Ковпаківського районного суду міста Суми, Комсомольського міського суду Полтавської області, Деражнянського районного суду Хмельницької області від займаних посад у зв’язку з їх притягненням до кримінальної відповідальності.

Так суддя господарського суду міста Києва підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27, ч, 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 364 КК України – підбурювання у замаху на давання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, за вчинення нею в інтересах третьої особи будь-яких дій з використанням свого службового становища, за попередньою змовою групою осіб, заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою, що завдало значної шкоди потерпілому, та у зловживанні службовим становищем, тобто умисному з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе, використанні службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби, яке завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, за таких обставин. 

Так, суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області та суддя Суворовського районного суду міста Одеси обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції - одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, хабара у значному розмірі за виконання дій в інтересах третьої особи з використанням наданої їй влади).

Суддя Біляївського районного суду Одеської області обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди у великому розмірі за виконання дій в інтересах третьої особи з використанням наданої їй влади ). 

Суддя Ковпаківського районного суду міста Суми підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови в інших особистих інтересах). Так, суддя постановила ухвали про застосування до учасника мирної акції протесту запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, чим порушила конституційне право громадянина на свободу та особисту недоторканність. 

Суддя Комсомольського міського суду Полтавської області обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України - постановила завідомо неправосудну постанову про притягнення до адміністративної відповідальності учасника мирної акції протесту.

Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 190, ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст.15, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України, зловживаючи владою умисно з корисливих мотивів, використовуючи владу всупереч інтересам служби, що заподіяло істотну шкоду державним інтересам підбурив іншу особу до замаху на давання хабара та скоєння вказаного кримінального правопорушення повторно.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Популярні публікації