вівторок, 5 травня 2015 р.

На Чернігівщині ліквідований міжрегіональний «конвертаційний» центр, через який «відмивались» мільйони гривень

На Чернігівщині в результаті спільних дій прокуратури Чернігівської області, Служби безпеки України та працівників Головного управління державної фіскальної служби припинено протиправну діяльність злочинного угруповання, яке спеціалізувалось на проведенні фінансових оборудок з виведення безготівкових коштів у тіньовий обіг.

Правоохоронцями розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч.3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Встановлено, що зловмисники зареєстрували на території Чернігівської та Київської областей понад 50 фіктивних комерційних структур, на банківські рахунки яких підприємства перераховували безготівкові кошти за нібито придбані товари чи наданні послуги. У подальшому ці кошти знімались готівкою та привласнювались махінаторами.

За свої протиправні послуги “конвертатори” залишали собі до 8 відсотків загальної суми, а решту передавали представникам підприємств-замовників. Тільки в поточному році обсяги обертів підприємств, які входили у транзитно-конвертаційну групу, склали понад 150 мільйонів гривень.

Результатом санкціонованих обшуків у приміщеннях «конвертаційного центру» стало вилучення значної кількості готівки, печаток фіктивних комер-ційних структур, чекових книжок, фіктивної фінансової документації.

Триває досудове розслідування.

За повідомленням прес-служби прокуратури Чернігівської області

Популярні публікації