четвер, 7 травня 2015 р.

Виступ прокурора Сумщини на спільній прес-конференції керівників правоохоронних органів

Завдяки спільним скоординованим діям прокуратури, Служби безпеки України та Управління внутрішніх справ у Сумській області вдалось забезпечити ефективність діяльності, спрямованої на захист прав і свобод громадян та інтересів держави. З урахуванням проблем сьогодення, пріоритетів, визначених Генеральним прокурором України, та соціально-економічних особливостей регіону при здійсненні органами прокуратури області нагляду за додержанням і застосуванням законів зверталась особлива увага на створення реального і діючого механізму забезпечення правопорядку та стабільності на Сумщині.

З метою запобігання виникненню умов і причин можливих суспільно небезпечних явищ проводились міжвідомчі та координаційні наради за участю правоохоронних і контролюючих органів.

Незважаючи на те, що сьогодні органи прокуратури перебувають у непростих умовах реформування, відбуваються зміни у структурі прокуратури – Конституція України та закони підлягають неухильному виконанню за будь-яких обставин та в будь-яких умовах. Основними завданнями прокуратури і надалі залишаються протидія корупції та злочинності, захист інтересів держави у бюджетній та земельній сферах, злочини, вчинені під час Революції гідності, захисту прав і свобод дітей, реформування органів прокуратури, прозорість в діяльності та співпраця з громадськістю і засобами масової інформації.

ПРОТИДІЯ КОРУПЦІЇ

Так, з початку 2015 року під час отримання неправомірної вигоди «на гарячому» затримано 11 посадовців (службових осіб). До суду скеровано обвинувальні акти в 11 кримінальних провадженнях стосовно 15 осіб, у тому числі стосовно членів ОЗГ, посадовців у сфері охорони здоров’я (4), освіти (3), пенітенціарної служби (1), митниці (1), контролюючих органів (1). Загальна сума встановлених злочинами збитків становить 531,1 тис. грн. З метою їх відшкодування пред’явлено позов на 130 тис. грн та накладено арешт на суму 1,6 млн грн. На даний час триває досудове розслідування у 7 корупційних провадженнях, повідомлено про підозру 9 особам, з яких 2 працівники екологічної інспекції, 1 державний реєстратор, 1 працівник митниці, 1 – податкової служби, 3 – працівники міліції. 

Найбільша сума неправомірної вигоди – 30 тис грн (заступник начальника - начальник кримінальної міліції Конотопського міськвідділу УМВС України в Сумській області), загальна сума в гривневому еквіваленті – понад 100 тис грн.

ЗЛОЧИНИ, ВЧИНЕНІ ПІД ЧАС РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

До суду скеровано обвинувальні акти стосовно колишнього заступника начальника УМВС України в Сумській області, двох прокурорів прокуратори, слідчого СВ Сумського МВ УМВС України в Сумській області, яким інкриміновано вчинення протиправних дій стосовно учасників мирних акцій. Вчора, 28 квітня 2015 року, колишньому прокурору Сумської області, який під час Революції Гідності незаконно повідомив про підозру 5 депутатам Сумської міської ради, вручено обвинувальний акт. Наразі вирішується питання щодо спрямування вказаного обвинувального акта до суду. Завершено розслідування та триває ознайомлення з матеріалами одним суддею Ковпаківського районного суду м. Суми, іще одному вручено повідомлення про підозру, підписану заступником Генерального прокурора. Служителям Феміди інкриміновано ухвалення завідома неправосудних рішень. Окрім того, направлено матеріали в Національне центральне бюро Інтерполу для оголошення в міжнародний розшук колишнього начальника УМВС України в Сумській області.

 РЕЗОНАНСНІ КРИМІНАЛЬНІ ПРОВАДЖЕННЯ

Годину тому першого заступника Сумського міського голови повідомлено про підозру в привласненні офіційного електронного документа, підробці інформації, яка обробляється ПАК «Рада-В» та пособництві у втручання в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним своїх службових обов’язків та добитися винесення неправосудного рішення. Вказані відомості внесені прокуратурою Сумської області до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 376/ч.5 ст. 27, ч. 1 ст. 357, ч. 2 ст. 361 КК України.

На даний час готується клопотання до суду про відсторонення вказаної особи від займаної посади та обрання щодо неї запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

У разі доведення вини, посадовцю загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією програмних та технічних засобів, за допомогою яких було вчинено несанкціоноване втручання, які є власністю винної особи.

Довідково: ч. 1 ст. 376 КК України – втручання в діяльність судових органів; ч. 1 ст. 357 КК України – викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження;  ч. 2 ст. 361 КК України – несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони заподіяли значну шкоду.

ЗЕМЕЛЬНА СФЕРА

Активізовано роботу щодо попередження незаконного надання земельних ділянок для ведення фермерського господарства (вже попереджено надання понад 1600 га таких земель).
Загалом органами прокуратури області протягом І кварталу поточного року розпочато 11 кримінальних проваджень з питань земельних відносин. 

У провадженні судів перебуває 52 позови цієї категорії на суму 2664 тис. грн., з початку року відкрито провадження у справах на загальну суму 6375 тис. грн., розглянуто та задоволено 75 позовів на суму 4933 тис. грн., добровільно відшкодовано за закритими справами 101 тис. грн., попереджено незаконне надання та повернуто 1188 га земель. 

БЮДЖЕТНІ КОШТИ

Повідомлено про підозру колишньому заступнику начальника управління капітального будівництва Сумської ОДА за фактом розтрати бюджетних коштів на суму понад 1 млн грн при виконанні реконструкції котельні Охтирської ЦРЛ. Внесено до суду клопотання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, у задоволенні якого відмовлено та застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. На відповідну ухвалу слідчого судді подано апеляційну скаргу. Досудове розслідування триває.

Слідчим відділом прокуратури області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом привласнення посадовими особами ПАТ "Сумбуд" бюджетних коштів на суму 600 тис. грн шляхом завищення вартості проведених будівельних робіт з установлення системи кондиціонування повітря в пологовому будинку Конотопської ЦРЛ. На даний час триває проведення комплексної судової будівельно-технічної та судово-економічної експертизи. 

Загалом упродовж 1 кварталу поточного року органами прокуратури області розпочато 8 кримінальних проваджень про злочини у сфері бюджетних відносин. Станом на 28.04.2015 судами задоволено 31 позов у бюджетній сфері, заявлений прокурорами регіону на суму понад 1,2 млн грн. 

ЗАХИСТ ПРАВ І СВОБОД ДІТЕЙ

Роботу прокурорів зорієнтовано на забезпечення захисту прав дітей, передусім майнового характеру, до суду спрямовано 60 позовів на суму понад 540 тис. грн, що більше ніж в цілому за минулий рік. У судовому порядку забезпечувався захист прав дітей на майно, житло, виплату стипендій, соціальних допомог.

НАГЛЯД ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНІВ ОРГАНАМИ ПОДАТКОВОЇ МІЛІЦІЇ

Забезпечено 100-відсоткове відшкодування збитків у кримінальних провадженнях. Відшкодовано майже 2 млн. 800 тис. грн. (проти 647 тис. грн. за 3 місяці 2014 року та 1 млн. 584 тис. грн. за весь минулий рік).

Прес-служба прокуратури області

Популярні публікації