субота, 16 травня 2015 р.

Органи прокуратури повернули у державну власність майно санаторію «Немирів» площею понад 11 тис кв м

Реалізуючи конституційну функцію представництва громадян та держави в суді, органи прокуратури з метою повернення у державну власність незаконно відчуженого нерухомого майна звернулися до суду із позовом про визнання за державою права власності на санаторій «Немирів» площею понад 11,4 тис кв м, розташований у смт. Немирів, Яворівського району, Львівської області.

Об’єкт лікувально-оздоровчого призначення – санаторій «Немирів» перебував у віданні загальносоюзної громадської організації та після проголошення незалежності України перейшов у власність держави.

Водночас право власності на даний об’єкт, який являється загальнонародним надбанням, без погодження із Фондом державного майна України було протиправно зареєстровано за комерційною структурою.

Зважаючи на вказані обставини, судами першої та апеляційної інстанції позов прокурора задоволено.

Переглядаючи справу у касаційному порядку, Вищий господарський суд України погодився з доводами Генеральної прокуратури України та 13.05.2015 залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій.

Слід зазначити, що послідовно відстоюючи державні інтереси, органи прокуратури пред’явили до судів 250 позовів про повернення незаконно відчужених 101 об’єкта нерухомості вартістю понад 160 млн грн, у тому числі 72 санаторіїв та 10 готелів, а також майже 50 га земель, на яких ці об’єкти розташовані. 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Популярні публікації