понеділок, 16 лютого 2015 р.

Консультативна рада при прокуратурі Сумської області зібралась на чергове засідання

У прокуратурі області відбулося чергове засідання Консультативної ради за участю прокурора Сумщини Віталія Матвійчука та заступника прокурора області Тетяни Мироненко. Очільник прокуратури висловив сподівання, що засідання ради відбуватимуться систематично та забезпечать максимальну прозорість діяльності органів прокуратури. Зважаючи на те, що це була перша зустріч Віталія Матвійчука на посаді прокурора області з представниками дорадчого органу, то він окреслив пріоритетні напрямки роботи прокуратури області. «Першочергові завдання – це розслідування проваджень щодо незаконного притягнення до відповідальності учасників акції протесту «Євромайдан», реформування органів прокуратури, протидія корупції та розслідування резонансних кримінальних проваджень», – наголосив прокурор області.

Заступник прокурора області Тетяна Мироненко ознайомила присутніх з новелами Закону України «Про прокуратуру», більш детально зупинившись на функціях прокуратури. «Скасовується прокурорський нагляд за додержанням і застосуванням законів, який не властивий органам прокуратури в демократично розвинених державах. При цьому, не дивлячись на численні «нарікання» на те, що відтепер громадяни України нібито будуть позбавлені права захисту своїх порушених прав і свобод, звертаємо увагу, що наразі в Україні існує низка державних органів, які відповідно до чинного законодавства уповноважені здійснювати державний нагляд у відповідній сфері. Ще однією новелою нового законодавства про прокуратуру є запровадження чіткої процедури притягнення прокурорів до дисциплінарної відповідальності. Задля цього законом передбачається створення нової інституції – Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яка матиме реальні повноваження не лише щодо проведення добору прокурорів на відповідні посади, а й стосовно розгляду заяв про вчинення прокурором дисциплінарного проступку та здійснення безпосередньо дисциплінарного провадження», – зауважила Тетяна Євгенівна.

Окрім того, присутні обговорили ще ряд важливих питань, що цікавлять громадськість. На наступне засідання члени Консультативної ради вирішили зібратися в березні.

Популярні публікації