неділя, 7 грудня 2014 р.

735 картин загальною вартістю понад 5 млн дол США залишились у державній власності

За активної участі прокуратури м. Києва господарським судом 25.11.2014 відмовлено у задоволенні позову акціонерного товариства до Міністерства культури України та Національного художнього музею України про застосування наслідків нікчемності договору про порядок передачі у державну власність унікальної колекції образотворчого мистецтва, до якої входили картини всесвітньо відомих художників Пікассо, Далі, Кандинського та сучасних художників України Тистоли, Сенченко, Бовкуна, усього 735 картин приблизною вартістю понад 5 млн дол США.

Вказана колекція передана товариством у 1996 році в заставу Національному банку України, як забезпечення виконання кредитного договору. Взяті на себе зобов'язання товариство не виконало.

Враховуючи високу культурну цінність зібрання картин, Верховна Рада України у 1998 році прийняла постанову про заборону його продажу та залучення до Музейного фонду України.

У 2004 році прийнято закон, яким колекцію картин визнано об'єктом національного культурного надбання та передбачено передання її на постійне зберігання до Національного художнього музею України в місті Києві.

Між Міністерством культури та туризму України, Національним художнім музеєм України та акціонерним товариством у 2005 році укладено договір, згідно з яким заборгованість останнього перед Національним банком України погашається за рахунок бюджетних коштів взамін на передачу у державну власність спірної колекції.

Незважаючи на це, товариство звернулося до суду із позовом про повернення картин як таких, що передані за нікчемним договором.

Прокурор у суді принципово та послідовно відстоював інтереси держави, сприяв установленню істини у справі.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Популярні публікації