середа, 3 грудня 2014 р.

Прокуратурою Сумської області до суду направлено обвинувальний акт щодо одержання службовою особою неправомірної вигоди

Прокуратурою Сумської області направлено до суду обвинувальний акт стосовно директора навчально-наукового інституту заочної освіти Сумського національного аграрного університету, який обвинувачується у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди, а також у замахові на використання підробленого документа. Під час розслідування встановлено, що, користуючись своїми службовими повноваженнями, директор вимагав від студентів (які у зв’язку з поважних причин, що підтверджувались документально, не мали можливість відвідувати лекції та складати заліково-екзаменаційну сесію згідно із загальним навчальним планом) сплачувати йому грошові кошти в розмірі 1000 грн або 1500 грн за переведення на індивідуальний графік. Розсекреченими матеріали оперативно технічних заходів підтверджено 8 таких епізодів.

Також встановлено, що студент Ш. не міг надати документальне підтвердження щодо необхідності переведення його на індивідуальний графік, але для директора це не стало на заваді й він особисто додав до заяви підроблену довідку з начебто місця роботи хлопця, хоча насправді студент працював у Москві. Підготувати проект відповідного наказу щодо Ш. та передати його на підпис ректорові СНАУ директор навчально-наукового інституту заочної освіти не встиг, оскільки 22.05.2014 був затриманий правоохоронцями. Під час обшуку в робочому кабінеті та за місцем проживання обвинуваченого було вилучено грошові кошти в сумі близько 300 тис. грн., на які накладено арешт з метою забезпечення майбутньої конфіскації в дохід держави за рішенням суду.

Як повідомила прокурор відділу прокуратури Сумської області Ольга Левченко, дії службовця кваліфіковано за ч.4 ст. 368 КК України (в редакції травня 2014 р., одержання неправомірної вигоди службовою особою, кваліфікуючими ознаками якого є повторність та вимагання неправомірної вигоди) та за ч. 3 ст. 15 – ч. 4 ст. 358 КК України (вчинення незакінченого замаху на використання завідомо підробленого документа).

Обвинуваченому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Наразі службовець перебуває на волі, так як суд звільнив його з-під варти під заставу в розмірі 25 тис. грн.

Популярні публікації