четвер, 4 грудня 2014 р.

За позовом Генпрокуратури 1433 км нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-Трудова повернуто у державну власність

Рівненський апеляційний господарський суд 25 листопада цього року виніс постанову, якою залишив у силі рішення господарського суду Рівненської області про задоволення позову Генеральної прокуратури України до дочірнього підприємства «Прикарпатзахідтранс» Російської акціонерної компанії «Транснафтопродукт». Про це повідомили в управлінні правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України.

У своїй позовній заяві Генеральна прокуратура України вимагала визнати права власності на частини магістральних нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-Трудова, що проходять по території України, загальною довжиною 1433 км за державою Україна в особі Фонду державного майна України та витребувати його з незаконного володіння вказаного дочірнього підприємства.

До відома: головним напрямом діяльності дочірнього підприємства «Прикарпатзахідтранс», яке входить до складу акціонерної компанії «Транснафтопродукт» Російської Федерації, є транспортування Російських світлих нафтопродуктів як на територію України, так і за її межі. Структурні підрозділи підприємства розташовані у семи областях країни - Житомирській, Хмельницькій, Рівненській, Волинській, Тернопільській, Львівській та Закарпатській. Загальна довжина трубопроводу на території України складає 1433 км. Спірне майно перебувало у всесоюзній власності до моменту проголошення незалежності України, а з 24.08.1991 року магістральний трубопровідний транспорт, що знаходиться на території України, став державною власністю. Таким чином, дочірнє підприємство «Прикарпатзахідтранс» володіє та користується нафтопродуктопроводом незаконно.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Популярні публікації