понеділок, 10 листопада 2014 р.

Генеральний прокурор України зустрівся з Міністром юстиції Австралії

У понеділок, 10 листопада, Генеральний прокурор України Віталій Ярема провів зустріч з Міністром юстиції Австралії Майклом Кінаном. У зустрічі також взяла участь Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії в Україні Джейн Данн.  У ході зустрічі обговорювалися питання роботи міжнародної спільної слідчої групи з розслідування катастрофи літака Малайзійських авіаліній, реформа органів прокуратури, розслідування подій на Майдані. 

Генеральний прокурор наголосив, що Україна, як ніхто інший, зацікавлена у проведенні неупередженого та ефективного розслідування авіакатастрофи, яка забрала життя 298 громадян різних країн, у тому числі 38 громадян Австралії. 

  Міністр юстиції Австралії від імені австралійського Уряду подякував за підтримку у розслідуванні, яку надає українська сторона. Він також високо оцінив внесок Генеральної прокуратури України у роботу міжнародної спільної слідчої групи. 

  Генпрокурор також поінформував членів австралійської делегації про розслідування злочинів, скоєних під час мирних акцій протесту на Майдані.

  Майкл Кінан зауважив, що делегація, віддаючи шану жертвам тих трагічних подій, які трапилися взимку, відвідала місце розстрілу мирних громадян на Майдані. 

  Говорячи про реформу органів прокуратури України, очільник відомства підкреслив, що новий Закон України «Про прокуратуру» було прийнято у відповідності до європейських стандартів. «Ним фундаментально змінюються принципи діяльності прокуратури, її завдання та повноваження», - зауважив Генпрокурор. 

Віталій Ярема висловив сподівання, що зміни, які впроваджуються в українське законодавство «сприятимуть об’єктивному та оперативному розслідуванню кримінальних проваджень та допоможуть Україні повернути викрадені колишніми високопосадовцями активи». 

Австралійський урядовець наголосив, що Австралія небайдужа до українських проблем, послідовно підтримує незалежність та територіальну цілісність України та різко засуджує дії терористів на сході України. 

Наприкінці зустрічі сторони висловили взаємні сподівання на подальшу співпрацю.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Популярні публікації