понеділок, 15 вересня 2014 р.

Ситуація з роздачею земель поблизу с. Новоселівка буде вивчена в рамках кримінального провадження

Прокуратурою Чернігівської області 11 вересня зареєстровано кримінальне провадження за скаргою жителів чернігівського передмістя і с. Новоселівка, а такожа народного депутата України В. Дубіля щодо роздачі в приватні руки громадського пасовища.

Попередня правова кваліфікація — ст. 364 ч. 1 (зловживання владою або службовим становищем).

Тепер усі обставини виділення земельних ділянок на цій території будуть об’єктивно з’ясовані шляхом досудового розслідування. 

Довідково:

Учора на виїзді з м. Чернігова поблизу с. Новоселівка місцеві жителі висловили своє невдоволення шляхом громадського протесту. На місці події прокурор області Володимир Стеценко особисто спілкувався з протестуючими.

Громадяни скаржилися на виділення земель, якими вони завжди користувалися для випасу худоби, стороннім особам. Також, за їх словами, в деяких випадках земельні ділянки виділяються на земельних паях інших осіб, які їх отримали після розпаду колгоспів.

Прокурор області пообіцяв громадянам розібратись у ситуації. Одразу після зустрічі розпочато перевірку, яка має показати об’єктивну картину того, що відбувається на цих землях. Невідкладно підготовлені та направлені запити про правовий статус і використання земельних ділянок до відповідної сільської ради, органу контролю та органу земельного кадастру. Перевірка з залученням спеціалістів-землевпорядкиків проводиться також на місцевості.

— Якщо підтвердиться, що хтось і справді захоплює землі, які знаходяться у законному користуванні або власності селян, злочин буде припинено, — запевнив прокурор області.

Протестувальники та керівник наглядового органу домовилися про те, що громадяни оберуть ініціативну групу, яка прийде до прокуратури області для спілкування напряму.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Популярні публікації