середа, 10 вересня 2014 р.

До позбавлення волі засуджений екс-заступник керівника збанкрутілого підприємства

Одного з колишніх керівників чернігівського ПАТ «БК «Домобудівник» засуджено до 7 років позбавлення волі за закінчений замах на заволодіння майном підприємства в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем. Його співучасника, який не був працівником цього підприємства, засуджено на 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном.

Слідством встановлено і в суді підтверджено, що їх діями підприємству завдано матеріальну шкоду на суму понад 3 мільйони гривень.

А саме, колишній перший заступник генерального директора цієї будівельної компанії разом зі спільником минулого року незаконно заволоділи будівельними матеріалами (залізобетонними плитами) на суму понад 100 тисяч гривень та намагалися з використанням завідомо підроблених документів заволодіти 11 квартирами в Броварському районі Київської області, загальною вартістю 3,3 мільйони гривень, які належали «Домобудівнику». 

Зловживаючи службовим становищем, колишній заступник уклав угоди про продаж квартир фірмі, засновником у якій був сам. Оплату «придбаного» вона не здійснила і сумами коштів, необхідними для такої оплати, не володіла. За висновками слідства і суду, справжньою метою укладення цих угод було привласнення майна.

Вирок у цьому кримінальному провадженні, винесений Новозаводським районним судом м. Чернігова 13 червня, Апеляційним судом Чернігівської області 20 серпня залишено в силі.

Додатково:

Зараз триває процедура банкрутства ПАТ «БК «Домобудівник», яке було одним з найпотужніших будівельних підприємств області. Зважаючи на те, що дієвого захисту держави потребують понад 80 громадян, які постраждали внаслідок невиконання підприємством своїх зобов’язань побудувати житло, прокуратурою захищаються їх інтереси і цивільно-правовими методами. До господарського суду готуються позови про витребування незаконно відчужених квартир у Броварському районі Київщини з чужого незаконного володіння. Один такий позов, щодо одної з квартир, вже пред’явлено і судом задоволено.

Популярні публікації