понеділок, 4 серпня 2014 р.

Прокуратурою Київської області проведено перевірку Бориспільської виправної колонії

Прокуратурою Київської області проведено перевірку Бориспільської виправної колонії щодо наявності фактів, висвітлених у сюжеті одного з телеканалів, про забезпечення засуджених Л. С. Т. та О. за грошову винагороду винятково пільговими, не передбаченими законом умовами тримання.

Зокрема, перевірено інформацію про облаштування на території установи окремого приміщення у якому обмежене коло засуджених було забезпечено можливістю користуватися більярдним столом та столом для гри в карти (покер), гідромасажною ванною («джакузі»), плазмовим телевізором. Крім того, стверджується, що вказані особи використовували прислугу з числа інших засуджених, мали можливість вживати спиртне та користуватися послугами повій, смажити шашлик на промисловій зоні установи.
    
Перевіркою встановлено, що в телесюжеті мова йде про медичну частину Бориспільської виправної колонії, де дійсно під час відбування покарання проходили лікування вищезазначені засуджені.
   
Проте, у період перебування вказаних осіб на лікуванні в медичній частині, курс стаціонарного лікування у ній пройшли також понад 150 інших засуджених, що заперечує факт облаштування окремого ВІП-приміщення. Не підтвердилися і обставини щодо надання можливості вищевказаним чотирьом особам грати в карти між собою, оскільки в один і той же час всі зазначені засуджені у медичній частині установи на лікуванні не перебували.
  
Більярдний стіл та стіл для гри в карти на території установи виконання покарань відсутні, як і гідромасажна ванна та плазмовий телевізор. При цьому, право засуджених користуватися телевізорами прямо передбачене нормами діючого законодавства.
   
Водночас, схематичне зображення медичної частини, висвітлене у телесюжеті, суперечить реальному розташуванню приміщень та їх  призначенню. Так, приміщення зазначене, як «ігрова» де «був стіл для покеру та великий більярдний стіл» насправді є ізолятором для інфекційних хворих, який більше двох років перебуває на ремонті. Приміщення нібито для слуги («козла») в дійсності є палатою № 2, а трикімнатна палата – двокімнатною ординаторською для персоналу медичної частини.
  
Крім того, вказаний у сюжеті фонтан насправді є пожежним водоймищем, яке використовується у випадку пожежі для забору води пожежним автомобілем. Зазначена споруда розташована на території промислової зони колонії, де згідно матеріалів відеосюжету засуджені начебто мали змогу готувати шашлик. Однак, із вищевказаних чотирьох засуджених до промислової зони установи виводився лише один, а вивід здійснювався з метою залучення до праці.
  
Не підтвердилися й інші обставини створення засудженим привілейованих умов. Наявність таких фактів заперечили, як представники адміністрації установи, так і засуджені, які відбували покарання в установі одночасно з вищевказаними чотирма особами.
   
Водночас, у Бориспільській виправній колонії виявлені непоодинокі факти неналежного матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених, у тому числі в медичній частині установи.
    
Так, окремі приміщення медичної частини виправної колонії потребують ремонтних робіт, оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення. Порушуються вимоги законодавства щодо умов зберігання лікарських засобів.
   
На усунення зазначених порушень Бориспільською міжрайонною прокуратурою внесене подання, яке перебуває на розгляді.
   
Разом з тим, за фактами незаконного звільнення засуджених з Бориспільської установи виконання покарань органами прокуратури області у поточному році розпочато чотири кримінальні провадження.

Прес-служба
прокуратури Київської області

Популярні публікації