понеділок, 4 серпня 2014 р.

На міжвідомчій нараді при прокуророві області обговорили стан додержання вимог природоохоронного законодавства при експлуатації місць поводження з відходами

31 липня 2014 року відбулася міжвідомча нарада керівників контролюючих органів при прокуророві Сумської області щодо стану додержання вимог природоохоронного законодавства при експлуатації місць поводження з відходами.

Відкриваючи нараду прокурор області Володимир Петров зауважив, що проблеми забруднення довкілля, здійснення дієвого державного управління і контролю у цій галузі залишаються вкрай гострими та потребують вжиття додаткових узгоджених заходів. У регіоні накопичено 30,39 млн. т відходів 1–4 класів небезпеки. Практично всі районні центри, великі селища області мають полігони твердих побутових відходів, які введені в експлуатацію 10–30 років і тому переважна частина цих об’єктів заповнена на 90% або переповнена.
 
Заступник прокурора області Тетяна Мироненко під час своєї доповіді продемонструвала присутнім відеоматеріал, відзнятий до міжвідомчої наради, який підтвердив жахливий стан звалищ у м. Ромни, м. Тростянці, м. Краснопіллі, с. Стецьківці та с. Руднівці.
 
Слід зауважити, що проведені перевірки засвідчили – органами державної влади та місцевого самоврядування не вживаються ефективні заходи, спрямовані на покращання ситуації.
 
Для усунення зазначених недоліків, забезпечення належного державного управління та контролю, підвищення ефективності прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів міжвідомча нарада постановила Сумській обласній державній адміністрації та її підрозділам, Державній екологічній інспекції, Державній інспекції сільського господарства, головним управлінням Держсанепідслужби та ветеринарної медицини, прокуратурі області вжити додаткових заходів до усунення порушень вимог природоохоронного законодавства при експлуатації місць поводження з відходами, притягнення винних осіб до передбаченої законом відповідальності, відшкодування завданих державі збитків, припинення незаконної діяльності.

Прес-служба прокуратури області

Популярні публікації