вівторок, 19 серпня 2014 р.

За позовом прокуратури Житомирської області договір про закупівлю бюджетним коштом робіт на 31 млн грн визнано недійсним

Позов прокуратури Житомирської області в інтересах держави до Коростишівської міської ради та приватного підприємства господарським судом задоволено. Відповідно до цього рішення суду договір про здійснення державної закупівлі робіт з реконструкції очисних споруд каналізації м. Коростишева на суму понад 31 млн грн визнано недійсним.

Установлено, що сторони угоди, у порушення вимог законодавства про державні закупівлі, змінили договірні умови та не дотрималися пропозицій конкурсних торгів, які були одним із критеріїв визначення переможця.

Зокрема, для участі у конкурсі підприємство запропонувало відстрочку платежу за виконані роботи до 2 місяців.

Насправді ж, в оспорюваному договорі зазначено, що реконструкція очисних споруд розпочнеться лише після внесення замовником авансового платежу. До того ж, в угоді втричі зменшено визначені законодавством гарантійні терміни експлуатації споруд - із 10 до 3-х років.

Таким чином, включена до угоди умова щодо авансування та відсутність бюджетних коштів для цього стали причиною, через яку будівельні роботи протягом півтора року так і не розпочалися.

Як наслідок - очисні споруди каналізації не реконструйовано, а стічні води Коростишева продовжують забруднювати річку Тетерів. 

Довідково: р. Тетерів – права притока Дніпра, належить до найдовших річок України, довжина – майже 380 км.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

Популярні публікації