вівторок, 19 серпня 2014 р.

Генпрокуратура розпочала кримінальне провадження за незаконну реалізацію скрапленого газу вартістю майже 110 млн грн

Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України за фактом зловживання владою або службовим становищем службовими особами ПАТ «Укргазвидобування».

Вказане кримінальне провадження зареєстровано за результатами перевірки відділом правозахисної діяльності в екологічній сфері Генпрокуратури законності реалізації скрапленого газу ПАТ «Укргазвидобування».

Зокрема, встановлено, що цим товариством продано на аукціоні скраплений газ власного виробництва в обсязі понад 8,9 тис тонн загальною вартістю 109,9 млн грн для комерційних потреб.

Водночас, за інформацією Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», зазначене товариство на виконання Закону України «Про нафту і газ» має щомісячно здійснювати продаж виробленого обсягу скрапленого газу на біржових спеціалізованих аукціонах для побутових потреб населення.

При цьому службові особи товариства «Укргазвидобування», зловживаючи своїм службовим становищем та всупереч вимог закону, без затверджених аукціонним комітетом графіка проведення спеціалізованих аукціонів та стартової ціни кожного лота, без планування обсягів скрапленого газу, що необхідні для задоволення потреб населення у повному обсязі, самостійно прийняли рішення про проведення аукціону та реалізували указаний обсяг скрапленого газу для комерційних потреб без засідання аукціонного комітету.

Відомості про зазначене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Наразі триває досудове слідство.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Популярні публікації