четвер, 24 липня 2014 р.

Прокуратура повернула гуртожиток у власність Вінницького педагогічного університету

В листопаді 2007 року між Вінницьким державним педагогічним університетом  ім.М.Коцюбинського та приватним підприємством "Будсервіс-Групп" укладено інвестиційний договір, в якому сторони погодили, що приватне підприємство "Будсервіс-Групп" за рахунок власних коштів та/або залучених коштів інвестує та передає Вінницькому державному педагогічному університету ім.М.Коцюбинського ремонтно-будівельні роботи.

Об'єктами інвестування визначені навчальний корпус №3 ВДПУ ім.М.Коцюбинського, у якому необхідно здійснити заміну віконних блоків на металопластикові, ремонт фасаду, ремонт огорожі території університету.

Погашення інвестицій здійснюється шляхом передачі у власність інвестора, відповідно до акту приймання-передачі будівлі загальною площею 1928,2 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Гоголя 19 а,  протягом 15-ти календарних днів після завершення інвестором всього обсягу робіт.

Після підписання договору, розпорядженням Кабінету Міністрів України "Про деякі питання розпорядження об'єктами державної власності" №1231-р від 24.12.2007  зупинено виконання рішень про відчуження об'єктів державної власності та заборонено вчиняти будь-яких інші дій, які можуть призвести до відчуження об'єктів державної власності. На підставі рішення КМУ було прийняте розпорядження Міністра освіти і науки України №220-р від 29.12.2007 р., яким керівників вищих навчальних закладів зобов'язано зупинити прийняття рішень про відчуження об'єктів державної власності. 

На виконання вказаних розпоряджень Вінницьким державним педагогічним університетом 15.01.2008 на адресу приватного підприємства "Будсервіс-групп" направлено повідомлення про зупинення виконання умов інвестиційного договору.

Листом від 25.01.2008 приватне підприємство "Будсервіс-групп" повідомило про необхідність продовження виконання умов інвестиційного договору, оскільки договір укладено в межах Закону України "Про інвестиційну діяльність" та згідно ст.526 ЦК України одностороння відмова від виконання правочину не допускається.

04.12.2007 між інвестором ПП "Будсервіс-групп" та ТОВ "ТД ВІП Технології" укладено договір підряду. Відповідно до умов договору роботи по заміні вікон на металопластикові здійснювались за рахунок інвестора підрядника в особі ТОВ "ТД ВІП Технології". Договірну ціну визначено у розмірі 2-ох мільйонів гривень. Термін виконання договору обумовлено сторонами до 20.02.2008. Підрядні роботи виконувались поетапно згідно додатку до договору підряду.

25 лютого Вінницьким державним педагогічним університетом, ТОВ "ТД ВІП Технології" та ПП "Будсервіс-групп" було підписано акт приймання виконаних підрядних робіт. Підписантами стверджується, що вартість робіт склала 2 млн. грн з ПДВ.

Після закінчення ПП "Будсервіс-групп" листом повідомило Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського про необхідність забезпечення підписання акту прийому-передачі у власність ПП "Будсервіс-групп" будівлі загальною площею 1928,2 кв.м. за адресою Гоголя 19 а, у встановлені інвестиційним договором від 30.11.2007 строки.

У зв'язку із дією розпоряджень Кабінету Міністрів України "Про деякі питання розпорядження об'єктами державної власності" №1231-р від 24 грудня 2007 року та Міністра освіти і науки України №220-р від 29 грудня 2007 року будь-яких дій, спрямованих на передачу будівлі гуртожитку у власність ПП "Будсервіс-групп" з боку Вінницького державного педагогічного університету не вчинялось.

З огляду на викладені обставини, ПП "Будсервіс-групп" звернулось до господарського суду Вінницької області з позовом до Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського про визнання права власності за приватним підприємством "Будсервіс- групп" на будівлю загальною площею 1928,2 кв.м. за адресою Гоголя 19 а, та про зобов'язання відповідача до передачі цього об'єкту за актом прийому передачі.

Рішенням господарського суду Вінницької області від 31.03.2008  визнано за приватним підприємством "Будсервіс - Групп" право власності на будівлю гуртожитку, розташовану за адресою: м. Вінниція, вул. Гоголя 19 а, загальною площею 1928,2 кв.м.

09.04.2008 року між ПП "Будсервіс Груп" та Вінницьким державним педагогічним університетом ім. М.Коцюбинського було укладено акт приймання- передачі будівлі згідно рішення господарського суду Вінницької області від 31.03.2008 року, який не було погоджено з Міністерством освіти та науки України. 

Прокуратура Вінницької області не погодилась з даним рішенням і з того часу почалося відстоювання інтересів держави в різноманітних судах. За останні шість років були рішення апеляційних та касаційних інстанцій і навіть третейського суду. Тільки Вищий господарський суд два рази направляв справу на новий розгляд. 

За цей час ПП "Будсервіс Груп" припинило своє існування, а сама будівля гуртожитку декілька разів перепродувалась і змінювала власників. На момент розгляду справи в Рівненському апеляційному суді 16 червня 2014 року власником будівлі було  ТОВ "Лаян Віннер" яке придбало цю нерухомість в ТОВ "Інвестбудгруп".

Колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду погодилася з доводами прокуратури з огляду на наступне.

Прийняття Кабінетом Міністрів України вище вказаних розпоряджень та повідомлення Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського від 15.01.2008 року про зупинення виконання умов інвестиційної угоди від 30.11.2007 року свідчать про відсутність з боку держави волі на настання правових наслідків, які з ним пов’язані, у тому числі передачу у власність ПП"Будсервіс Груп" спірного майна.

Крім того, оскільки право власності на спірне майно у ПП "Будсервіс Груп" виникло на підставі рішення господарського суду Вінницької області від 30.03.2008 року, яке в подальшому було скасовано, то право власності за ПП"Будсервіс Груп" на нерухоме майно, розташоване у м.Вінниці по вул. Гоголя, 19 а, відбулося не на підставі інвестиційного договору.

Погодження Міністерством освіти та науки України інвестиційного  договору, не свідчить про надання згоди на відчуження спірної будівлі, оскільки акт приймання-передачі вказаної будівлі Міністерством освіти та науки не укладався і не погоджувався, як це було передбачено інвестиційним договором.

Таким чином, гуртожиток має бути  витребуваний у добросовісного набувача - ТОВ "Лаян Віннер" та повернутий державі в особі Вінницького педагогічного університету.

Популярні публікації