середа, 30 липня 2014 р.

У Генеральній прокуратурі відбулося засідання робочої групи з питань реформування правоохоронної системи України

29 липня за участі Генерального прокурора України Віталія Яреми відбулося перше засідання робочої групи з підготовки пропозицій до Стратегії реформування правоохоронної системи України, зокрема органів прокуратури.

У засіданні, окрім представників Міністерства юстиції, Вищого спеціалізованого суду, вищих навчальних закладів та громадськості, взяли участь - головний експерт з питань реформування прокуратури проекту ЄС «Підтримка реформ сектору юстиції і правосуддя в Україні» Лоїк Геран та менеджер проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» Кетеван Цхомелідзе.

Віталій Ярема подякував європейським експертам за допомогу, яку вони надають у реформуванні правоохоронної системи та розбудові в Україні європейського суспільства.

Генеральний прокурор наголосив на необхідності прийняття нового закону «Про прокуратуру», особливо після підписання угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

«Хочу висловити подяку Місії Європейського Союзу і Ради Європи за сприяння у здійсненні цих прагнень і допомозі нашим юристам, які працювали над цим законопроектом», — зазначив керівник відомства.

Віталій Ярема попросив європейських представників під час роботи над стратегією в першу чергу звернути увагу на роль і місце прокуратури України, враховуючи досвід Європи та ситуацію, у якій перебуває українська держава.

Він висловив впевненість, що діяльність робочої групи буде продуктивною і матиме позитивний результат.

В свою чергу Лоїк Геран поінформував членів робочої групи про основні аспекти проекту ЄС «Підтримка реформ сектору юстиції і правосуддя в Україні». Він повідомив, що головна мета стратегії проекту - це реформування системи юстиції відповідно до європейських стандартів. При цьому експерт наголосив, що ефективна імплементація стратегії можлива лише із залученням до неї українських партнерів.

В той же час Кетеван Цхомелідзе підкреслила, що Рада Європи підтримує ініціативу ГПУ щодо створення робочої групи. За її словами, для Ради Європи реформування органів прокуратури України є одним з найбільш проблемних питань.

Європейці висловили готовність надавати Генеральній прокуратурі всю необхідну допомогу на шляху реформування органів прокуратури.

Нагадаємо, робоча група була створена у липні поточного року розпорядженням Генерального прокурора з метою напрацювання узгоджених позицій до Стратегії реформування правоохоронної системи України.

Популярні публікації