четвер, 24 липня 2014 р.

Представники малого та середнього бізнесу зустрілися з прокурором області

22.07.14. прокурор Сумської області Володимир Петров на засіданні ради підприємців зустрівся з представниками малого та середнього бізнесу з метою встановлення фактів безпідставного втручання контролюючих і правоохоронних органів у господарську діяльність.

Під час зустрічі підприємці проаналізували економічну ситуацію в країні та області, акцентувавши увагу на негативних чинниках, що перешкоджають веденню бізнесу.

Очільник прокуратури області зазначив, що діяльність державних органів, які покликані здійснювати правоохоронні та контролюючі функції, не повинна перешкоджати розвитку бізнесу, роботі органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства. Також Володимир Петров запевнив, що органами прокуратури області приділяється значна увага питанням втручання контролюючих і правоохоронних органів в бізнес-середовище області.

Так, у 2013 році у сфері захисту конституційних засад підприємницької діяльності органами прокуратури області перевірками охоплена діяльність усіх контролюючих (30) та правоохоронних органів області. За відповідними постановами проведено 82 перевірки. Наслідками яких стало порушення 4 кримінальних проваджень, задоволення 107 подань, за якими притягнуто до відповідальності 107 посадовців органів державної влади та контролю.
Крім того, за результатами наглядової діяльності прокурорів попереджено 21 незаконну перевірку органів державного контролю, поновлено права 42 суб’єктів підприємницької діяльності та отримано 4 листи подяки.

У поточному році за результатами перевірок у цій сфері прокурорами розпочато 1 кримінальне провадження, за документами реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 31 посадовець, скасовано 26 актів (про притягнення до адміністративної відповідальності підприємців), припинено 10 незаконних перевірок та поновлені права майже 40 суб’єктів господарювання.

Нагадуємо представникам малого та середнього бізнесу про постійно діючу гарячу лінію, за якою можна звернутися до органів прокуратури області з приводу порушення їх прав. Телефон довіри (0542) 22-11-83 працює крім святкових і вихідних днів з 9 до 18 години. У неробочий час приймання інформації здійснюється за номером (0542)22-60-11.

У минулому році за результатами розгляду 18 повідомлень внесено 6 документів прокурорського реагування, притягнуто до відповідальності 10 посадових осіб, припинено 10 незаконних перевірок, поновлені права 15 суб’єктів господарювання, скасовані результати торгів тендерного комітету бюджетної установи на суму 3,5 млн. грн.

Прес-служба прокуратури Сумської області

Популярні публікації