вівторок, 22 липня 2014 р.

Прокуратура виявила порушення у діяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції

За результатами прокурорської перевірки щодо дотримання Державною архітектурно-будівельною інспекцією України (далі ДАБІ) та її територіальними органами вимог законодавства України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 4 кримінальні правопорушення стосовно службових осіб інспекцій, внесено 148 подань, за якими притягнуто до відповідальності 60 посадовців.

Зокрема, під час перевірки було встановлено, що Інспекція неповною мірою реалізує покладені на неї завдання.

Так, не здійснюється державний контроль у межах повноважень за дотриманням юридичними і фізичними особами державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт тощо. Заходи з контролю не плануються і не проводяться.

Крім цього встановлені факти порушень ДАБІ вимог законів при переоформленні, зупиненні й анулюванні ліцензій, а також при видачі сертифікатів, якими підтверджується прийняття в експлуатацію закінчених об’єктів.

ДАБІ недостатньо контролює діяльність територіальних органів, внаслідок чого їх посадові особи вчиняють кримінальні правопорушення.

Так, Конотопською міжрайонною прокуратурою Сумської області внесено до ЄРДР відомості про те, що службові особи інспекції в області без проведення перевірки склали акт, до якого внесли недостовірні відомості щодо порушень вимог містобудівного законодавства та проведення будівельних робіт. Наразі кримінальне провадження направлено до суду з обвинувальним актом. Триває судовий розгляд.

Аналогічний приклад мав місце і у Волинській області, де посадові особи товариства та приватного підприємства підробили робочі проекти будівництва АЗС у смт Турійск та Іваничі. За цим фактом прокуратурою Волинської області відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 358 та ч. 1 ст. 367 Кримінального кодексу України у якому триває досудове розслідування.

Довідково: Загалом упродовж 2013-2014 років до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 7 кримінальних правопорушень стосовно службових осіб інспекцій, внесено 300 подань, до відповідальності притягнуто 263 посадовця інспекцій, скасовано 19 незаконних актів.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральна прокуратура України

Популярні публікації