четвер, 24 липня 2014 р.

Прокуратура в апеляції відстояла житло для 18 сімей

Завдяки принциповій та послідовній позиції прокурора Харківський апеляційний господарський суд скасував рішення першої інстанції про визнання за товариством з обмеженою відповідальністю права власності на гуртожиток у Дергачах.

Як повідомила начальник управління прокуратури області Людмила Малишева, гуртожиток, у якому мешкали 53 особи, був приватизований усупереч нормам чинного законодавства.

«Цей будинок ще у 80-ті роки минулого століття був заселений працівниками тресту «Харківагробуд» ПМК № 5. На початку 90-х років постановою Кабінету Міністрів України власність підприємства була віднесена до переліку загальнодержавного майна, що передається до комунальної власності Харківської області. У 1996 р. рішенням виконавчого комітету Дергачівської міської ради приміщення передали товариству з обмеженою відповідальністю», - розповіла вона.

18 червня 2009 р. право власності як на нежитлове приміщення підтвердив господарський суд області. А вже у листопаді 2010 р. директорка ТОВ продала гуртожиток своєму чоловіку.

«Угода була укладена всупереч чинного мораторію на заборону відчуження гуртожитків.  Окрім того, при укладенні договору купівлі-продажу порушено житлові права неповнолітніх, яких на той час у гуртожитку мешкало семеро», - відзначила Л. Малишева

Апеляційний суд врахував усі доводи прокурора та скасував неправомірне рішення господарського суду. Гуртожиток буде повернено у комунальну власність.

Довідково:

За фактом заволодіння гуртожитком обманним шляхом прокуратура розпочала розслідування за ч. 1 ст.190 КК України (шахрайство). Крім того, проводиться досудове слідство за фактом надання завідомо неправдивої довідки, відповідно до якої приміщення гуртожитку є нежитловим (ст. 366 КК України  (службове підроблення).

Прес-служба прокуратури Харківської області

Популярні публікації