понеділок, 21 липня 2014 р.

Прокуратура вимагає від авіакомпанії сплатити до бюджету 15 млн грн боргу

Столична прокуратура у судовому порядку вимагає стягнути з найпотужнішого авіаперевізника України 15 млн гривень боргу за авіаперевезення пасажирів та вантажоперевезення. Встановлено, що при продажі квитків, авіаперевізник включає до його вартості грошовий збір за кожного пасажира і кожної тонни вантажу, що перевозиться. Згідно із законодавством, цей збір підлягає перерахуванню до Держспецфонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність.

Втім, як встановила перевірка,упродовж січня-травня поточного року вказаний збір авіакомпанією сплачений не був, внаслідок чого бюджет України недоотримав 15 млн. грн. Зазначену суму перевізник витратив на власні потреби.

Враховуючи грубе порушення бюджетного законодавства, прокуратура Києва звернулась до Господарського суду столиці з вимогою відшкодувати мільйонний борг до бюджету України.

Крім того, у зв’язку з тим, що вартість авіаквитків вказаної компанії є однією з найвищою серед українських авіаперевізників, столичною прокуратурою із залученням Антимонопольного комітету та Держінспекції України з контролю за цінами розпочато перевірку з питань законності встановлення цін на авіаквитки товариством.

Наразі вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження.

Прес-служба прокуратури міста Києва

Популярні публікації