пʼятниця, 23 травня 2014 р.

Реформування органів прокуратури наблизить правоохоронну систему до міжнародних стандартів

Наступного тижня за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності в приміщенні Генеральної прокуратури України буде обговорено проект Закону України «Про прокуратуру». Про це під час засідання Консультативної Ради повідомив перший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша.

Він зазначив, що під час цього заходу планується обговорити і визначити шляхи подальшого реформування органів прокуратури та удосконалення законодавства, а також розглянути пропозиції про підвищення ефективності діяльності органів прокуратури, зокрема стосовно активізації правозахисної функції щодо забезпечення прав і свобод людини та громадянина, а також захисту інтересів держави, у тому числі у воєнній сфері.

«Просимо всіх учасників долучитися до цієї дискусії, надати конструктивні пропозиції та зауваження, зокрема щодо нової редакції Закону України «Про прокуратуру», - наголосив М. Голомша.

Він висловив вдячність за участь в обговоренні теми реформування органів прокуратури, яка є надзвичайно важливою для розвитку нашої держави в європейському напрямку та дасть змогу нашій правоохоронній системі наблизитись до міжнародних стандартів. 

Крім цього, Микола Голомша підкреслив, що реформа повинна бути чітка й системна. «Вона обов’язково повинна передбачати зміни на краще, зокрема посилення захисту прав людини та зміну соціально-економічного становища у державі», - сказав він.

За словами першого заступника Генерального прокурора, потребує належної уваги робота зі зверненнями в органах прокуратури. «Бували часи коли прокуратура отримувала майже 4 тисячі звернень в тиждень, якими займається всього дванадцять осіб у Генеральній прокуратурі. «При тому ми детально аналізували запити громадян, які до нас звертаються. В тому числі з проханнями щоб ми давали оцінку рішенням судів та представляли інтереси людей», - зазначив Микола Голомша.

Також він запросив членів Консультативної Ради взяти участь у роботі розширеного засідання виїзного комітету у Генеральній прокуратурі щодо обговорення законопроекту про реформування органів прокуратури. «Реформування нашого законодавства повинно базуватися на основі національних інтересів, тому ми запросили представників громадськості до обговорення, щоб врахувати думку кожного з них», - наголосив Микола Голомша.     

Нагадаємо, 8 листопада 2013 року Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект «Про прокуратуру».

За його прийняття проголосували 286 народних депутатів із 393, зареєстрованих у сесійній залі.
Відповідний законопроект визначає правові засади організації прокуратури України, систему прокуратури, статус прокурорів, порядок здійснення прокурорського самоврядування, а також установлює систему і загальний порядок забезпечення діяльності прокуратури.

Прес-служба Генеральної прокуратури України 

Популярні публікації