вівторок, 20 травня 2014 р.

В Міноборони встановлено фінансових порушень на загальну суму майже 600 млн грн

Розпорядники Міністерства оборони України не забезпечили ефективне управління бюджетними коштами та належний контроль за дотриманням бюджетного законодавства. Про це повідомив Перший заступник Генерального прокурора Микола Голомша під час розширеного засідання колегії щодо стану додержання законодавства при використанні бюджетних коштів, а також здійсненні державних закупівель та прокурорського нагляду з цих питань.

Зокрема, він повідомив, що проведеними минулого року Держфінінспекцією контрольними заходами в оборонному відомстві встановлено фінансових порушень на загальну суму майже 600 млн грн, фактів неефективного управління активами, що призвели до розрахункових втрат, на суму майже 630 млн грн. А загальний стан виконання 7 бюджетних програм Міністерства оборони взагалі оцінено як недостатньо ефективний.

Крім цього, додав Микола Голомша, прокурорськими перевірками встановлено, що внаслідок невжиття заходів у Міноборони на початок 2013 року наявна дебіторська заборгованість у розмірі 1,1 млрд грн. 

За його словами, основними причинами тривалого існування вищезазначеної заборгованості є здійснення Міноборони попередньої оплати низки високовитратних проектів з державного оборонного замовлення, неналежне виконання суб’єктами господарювання договірних зобов’язань і відсутність контролю за цільовим та своєчасним використанням останніми авансових платежів.

«Наприклад, за одним із державних підприємств рахується борг на суму майже 112 млн грн, що виник внаслідок неналежного виконання цим підприємством умов державного контракту», - сказав він, додавши, що з метою захисту інтересів держави Генеральна прокуратура України здійснила вступ у справу за відповідним позовом Міноборони щодо стягнення з боржника зазначеної заборгованості.

Також Перший заступник Генерального прокурора акцентував на тому, що недодержання розпорядниками бюджетних коштів вимог щодо здійснення внутрішнього контролю та аудиту в підвідомчих бюджетних установах Міноборони сприяє зловживанням окремими службовими особами при нарахуванні та виплаті грошового забезпечення, заробітної плати та відповідних компенсацій.

Зокрема, зазначив Микола Голомша, службові особи однієї із військових академій протягом 2010 – 2013 років, недбало ставлячись до військової служби, здійснили переплату посадових окладів слухачам академії на суму понад 2,2 млн грн. За цим фактом Генеральною прокуратурою внесено відомості до ЄРДР про скоєння злочину за частиною 2 статті 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки).

Підсумовуючи, він зазначив, що всього поточного року прокурорами з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері за результатами перевірок у бюджетній сфері розпочато 56 кримінальних проваджень. Керівниками органів військового управління задоволено 359 поданнь, за розглядом яких скасовано 61 незаконний акт та притягнуто до відповідальності 1233 посадові особи, до бюджету відшкодовано 13,2 млн гривень.

Популярні публікації