середа, 21 травня 2014 р.

Прокуратура попередила незаконне використання 28 млн грн державних коштів на Сумщині

За результатами прокурорських перевірок органів прокуратури Сумської області у поточному році забезпечено відміну конкурсних торгів, проведених із порушенням законодавства, на суму майже 28 млн. гривень, чим попереджено незаконне використання державних коштів.  Загалом, винесено 98 постанов про проведення перевірок, за результатами яких розпочато 17 кримінальних проваджень, з яких 4 уже направлено до суду. Розглянуто і задоволено 52 подання, притягнуто до відповідальності 48 посадовців органів державної влади і місцевого самоврядування, у тому числі 14 працівників контролюючих органів.

Зокрема, за поданням Конотопського міжрайонного прокурора, в лютому поточного року скасовано результати державної закупівлі робіт із добудови незавершеного об’єкту під пологовий будинок, вартістю майже 20 млн. грн., яку незаконно провело Управління житлово-комунального господарства Конотопської міськради. Так, комітетом з конкурсних торгів безпідставно було відхилено пропозицію одного з учасників, який запропонував найнижчу ціну. Таким чином, організатори торгів намагалися завищити вартість робіт на 2,6 млн. грн. Факти незаконного обрання переможців за результатами тендерів також виявила прокуратура м. Суми, Краснопільського та Білопільського районів. 

В ході вивчення пропозицій конкурсних торгів учасників тендерів, органи прокуратури області встановлювали і обставини, що свідчили про антиконкурентні дії таких учасників, що спрямовувались на спотворення результатів торгів. 

Прес-служба прокуратури Сумської області

Популярні публікації