понеділок, 26 травня 2014 р.

Протягом 25 травня правоохоронцями відкрито понад 2 тис. кримінальних проваджень

За добу, станом на 09:00 26 травня на території України правоохоронними органами розпочато досудове розслідування у 2 228 кримінальних провадженнях. Зокрема, відкрито провадження за фактом викрадення представниками так званої «Донецької народної республіки» печаток та списків виборців на семи виборчих дільницях у Донецькій області (ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу України – «перешкоджання здійсненню виборчого права або роботі виборчої комісії, або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача»).

Також розпочато розслідування за фактом знищення групою невідомих осіб скриньок для голосування на виборчій дільниці у селищі Металіст на Донеччині (ч. 3 ст. 157 КК України – «перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі виборчої комісії чи діяльності офіційного спостерігача, вчинені за попередньою змовою групою осіб»).

Крім того, правоохоронцями відкрито низку кримінальних проваджень за фактом пошкодження виборчих урн та перешкоджання проведенню виборчого процесу на Луганщині.

Так, 25 травня група невідомих осіб прибула до помешкання голови дільничної виборчої комісії у Слов’яносербському районі та погрожуючи зброєю викрала бланки посвідчень, запрошення на вибори, п’ять печаток виборчкомів. Внаслідок цього, 5 виборчих комісій в день виборів не працювали. За даним фактом розпочато розслідування за ч. 1 ст. 350 (погроза або насильство щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов'язок), ч. 2 ст. 357 (викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження) Кримінального кодексу України.

Також розслідуються факти пошкодження невідомими озброєними особами більше десятка урн для голосування на виборчих дільницях у м. Сєверодонецьку.

Окрім того, відкрито кримінальне провадження за фактом викрадення майна Державної служби надзвичайних ситуацій у Луганській області. Встановлено, що 25 травня 15 невідомих чоловіків проникли на територію аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС, викрали звідти 4 автомобіля, 315 електродетонаторів та 1 тонну тротилу. Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 187 (розбій), ч. 2 ст. 262 (викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів), ч. 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України.

Досудове розслідування у вказаних кримінальних провадженнях триває.

Прес-служба Генеральної прокуратури України

Популярні публікації